Łóżeczko dostawne - czy warto je wybrać? 5 zalet dostawki dla niemowląt

Opublikowane przez     08/27/2019 18:44:52    0 Komentarze
Łóżeczko dostawne - czy warto je wybrać? 5 zalet dostawki dla niemowląt

Co to jest łóżeczko dostawne?

Łóżeczko dostawne to popularne na rynku rozwiązanie dla rodziców, którzy rozumieją jak ważna dla rozwoju niemowlęcia jest fizyczna bliskość. To w stu procentach bezpieczny sposób na spanie blisko niemowlęcia, przy jednoczesnym zachowaniu własnej przestrzeni do spania.

Blisko serca i łóżka mamy

Pierwsze miesiące życia to szczególny czas, w którym kształtuje się psychika maleńkiego człowieka. Poczucie bezpieczeństwa i bliskości są wtedy tak samo istotne jak odpowiedni pokarm, bezpieczna przestrzeń czy ochrona przed zimnem. Mama (a także bliskie jej w czasie ciąży osoby - partner, przyjaciółka czy starsze dziecko) są dla maluszka cały światem. Uczą pierwszych uśmiechów i gestów, towarzyszą przy pierwszych kolkach i chorobach. Przede wszystkim jednak, będąc blisko, zapewniają poczucie jedności i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego tak ważne jest, by w pierwszych miesiącach życia maluszek możliwie najczęściej miał mamę blisko siebie i czuł jej obecność.

Wspaniałym sposobem na pielęgnowaniu poczucia bliskości i bezpieczeństwa u noworodka jest spanie w pobliżu dziecka. Niestety, spanie z niemowlęciem w jednym łóżku może być bardzo ryzykowne. Podczas snu nietrudno nie tylko o przesunięcie się na dziecko, lecz również o zaplątanie w pościeli czy zakrycie niemowlęcia kołdrą. Wszystko to może być tragiczne w skutkach. Istnieje jednak bezpieczna alternatywa dla wszystkich rodziców, którzy chcą spać blisko swojej pociechy: łóżeczko dostawne.

lozeczko-dostawne-klups

łóżeczko dostawne Klupś

Łóżeczko dostawne - czy warto w nie inwestować?

Łóżeczko dostawne to nic innego jak regulowana dostawka do łóżka dla rodziców, która pozwala na wydzielenie osobnej, bezpiecznej przestrzeni do spania dla niemowlęcia. Jest mniejsze niż klasyczne łóżeczko i doskonale sprawdzi się jako miejsce nocnego wypoczynku do około szóstego miesiąca życia. Oprócz rozmiaru, od klasycznego łóżeczka różni się w pełni opuszczanym bokiem, która pozwala na połączenie łóżeczka z dużym łóżkiem rodziców. Dzięki możliwości dopasowania wysokości łóżeczka do dowolnej wysokości, bez przeszkód można dostawić je do każdego łóżka. Łóżeczka dostawne wykonane są z różnych materiałów, które możesz dopasować do wystroju swojej sypialni. Klasycznym modelem jest oczywiście drewniane łóżeczko z belkami, takie jak np. łóżeczko dostawne Klupś w białym lub sosnowym kolorze.

Dostawka dla niemowlęcia, wygoda dla mamy

Bliskość dziecka podczas snu to nie tylko większy spokój i komfort maleństwa. Z perspektywy zmęczonej po całym dniu mamy - to wygodny i praktyczny sposób na karmienie w nocy. Dzięki łóżeczku zamontowanemu do łóżka rodziców, karmienie w nocy nie wymaga wstawania z łóżka i wyjmowania dziecka z łóżeczka. Efekt? Mama nie musi wstawać, a dziecko zasypia błyskawicznie.

Bezpieczna przestrzeń w podróży

Łóżeczko dostawne to także doskonałe rozwiązanie podczas krótkiej podróży z dzieckiem. Ograniczona przestrzeń przez kilka dni na pewno nie wpłynie negatywnie na rozwój maleństwa. Wręcz przeciwnie - łóżeczko stanowić będzie bezpieczną i znaną dziecku przestrzeń. Ogromną zaletą łóżeczka dostawnego w podróży są jego rozmiary, dzięki którym jest kompaktowe i łatwe w transporcie. W podróży sprawdzi się łóżeczko wyposażone w kółka, które pozwala korzystać z łóżeczka zarówno w nocy jak i w ciągu dnia. Dobrym wyborem będzie np. łóżeczko dostawne Alexis, dostępne w naszej ofercie.

lozeczko-dostawne-alexis

łóżeczko dostawne Alexis

Ważne! Kupując łóżeczko z kółkami, sprawdź, czy są one wyposażone w hamulce bezpieczeństwa.

Łóżeczko dostawne zamiast klasycznego łóżeczka?

Wybierając łóżeczko dostawne, wielu rodziców zastanawia się czy mebel ten zastąpi klasyczne łóżeczko dla ich dziecka. Odpowiedź jest jednoznaczna: nie. Choć doskonale sprawdza się w nocy lub podczas krótkiej drzemki, na co dzień jest zdecydowanie za małe, by stanowić jedyne miejsce do spania dla niemowlęcia.

Partnerzy