Jaki przewijak - twardy czy miękki? Urządzamy miejsce do przewijania

Opublikowane przez     09/10/2019 23:54:44    0 Komentarze
Jaki przewijak - twardy czy miękki? Urządzamy miejsce do przewijania

Jaki przewijak lepszy - miękki czy twardy?

Przewijak jest jednym z nieodzownych elementów wyposażenia pokoju noworodka. Przewijanie dziecka, które odbywa się wielokrotnie w ciągu dnia może być bardzo męczące, szczególnie dla młodej mamy, tuż po porodzie. Decyzja o rezygnacji z przewijaka na rzecz przebierania dziecka na łóżku czy kanapie może odbić się nie tylko na komforcie, ale także na zdrowiu rodziców. Ucierpieć oczywiście mogą także łóżko lub kanapa :-) Przewijak dla niemowlęcia jest więc wygodnym, bezpiecznym i higienicznym rozwiązaniem. Absolutne must have w pokoju niemowlęcym!

Jaki przewijak na komodę a jaki na łóżeczko? Miękki czy twardy?

Podczas planowania wyprawki dla noworodka, prędzej czy później przyjdzie Ci podjąć decyzję: jaki przewijak - miękki czy twardy wybrać? Czym właściwie różnią się obydwa rozwiązania?

Przewijak miękki na stabilne i twarde powierzchnie

Przewijak miękki jest przeznaczony do użytkowania na twardym, stabilnym podłożu. Często bywa także nazywany przewijakiem na komodę, ponieważ stanowi uzupełnienie popularnych komód z miejscami do przewijania. Twardy przewijak, wykonany z desek lub płyt meblowych, przymocowany do wierzchniej części komody, wymaga uzupełnienia elastycznym i wodoodpornym wkładem. Przewijak miękki może być także używany na specjalnej półce do przewijania. Największą zaletą komody z przewijakiem jest fakt, że jest zawsze w tym samym miejscu. Nie musisz zdejmować go z łóżeczka i nakładać w razie potrzeby. Trywialne? Próbując uspokoić płaczącego noworodka, przekonasz się, że to bezcenna zaleta. Co więcej, korzystając z komody z miękkim przewijakiem, wszystkie potrzebne produkty pielęgnacyjne masz zawsze pod ręką. To z kolei bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa - niemowlę na przewijaku nie powinno być pozostawiane bez opieki.
Przewijak miękki jest także bardziej poręczny niż przewijak twardy. Z łatwością zabierzesz go np. w odwiedziny do znajomych czy rodziny i użyjesz na dowolnej, stabilnej oraz twardej powierzchni.

przewijak-miekki-albero-mio

Przewijak miękki Albero Mio Gwiazdki

Zalety:

  • sprawdza się na komodzie lub innej stabilnej powierzchni
  • ustawiony na komodzie pozwala na stworzenie specjalnego miejsca do pielęgnacji, w którym
  • wszystkie niezbędne produkty są pod ręką
  • wygodny w podróży

Wady:

  • brak odpowiedniej sztywności/stabilności w przypadku braku twardej powierzchni, na której można go ułożyć
  • używany na komodzie lub półce do przewijania wymaga oddzielnej przestrzeni i zajmuje dużo miejsca

Przewijak twardy na łóżeczko

Przewijak twardy Albero Mio Safari Żyrafa

Przewijak twardy to inaczej przewijak na łóżeczko. Dzięki wysokiej stabilności i usztywnieniu można używać go bez umieszczania na twardym podłożu. Jego największą zaletą jest fakt, że nie zajmuje dodatkowego miejsca w pokoju niemowlaka. Co za tym idzie - świetnie sprawdzi się w małych przestrzeniach i wszędzie tam, gdzie nie ma dodatkowego miejsca na ustawienie półki lub komody. Aby urządzić wygodnie miejsce do przewijania warto zainwestować w kieszenie i zawieszane worki na łóżeczko, tak by wszystkie niezbędne przedmioty były zawsze pod ręką.

Zalety:

  • ustawiony na łóżeczku zajmuje niewiele miejsca bez przeszkód można używać go wszędzie, gdzie nie ma stabilnego i twardego podłoża

Wady:

  • wymaga każdorazowego zamontowania na łóżeczko i zdjęcia po użyciu

Przewijak twardy czy miękki: podsumowanie

Jaki przewijak warto wybrać? Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni, jaką dysponujesz. Jeśli w sypialni lub pokoju dziecka masz wystarczająco dużo miejsca, by ustawić komodę lub półkę - przewijak miękki może okazać się lepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak miejsca jest mało, a dodatkowy mebel tylko zagraciłby pomieszczenie - przewijak twardy na łóżeczko będzie strzałem w dziesiątkę.

Partnerzy