Zabawki

Zabawki dla najmłodszych dzieci

Okres beztroskiego dzieciństwa kojarzony jest najczęściej z wielogodzinnymi zabawami, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że rozmaite pluszaki, lalki czy klocki stanowią najczęstszy sposób obdarowywania najmłodszych. Warto jednak pamiętać, że zabawki poza funkcją rozrywkową, mają za zadanie pomagać w rozwoju malucha, dlatego tak istotną kwestią jest ich właściwe dopasowanie względem wieku. Wiele osób zastanawia się, jakie zabawki są najlepsze dla niemowlaka. Dla 2-3 miesięcznego malucha warto postawić na karuzelę nad łóżeczkiem, której kolory i przyjemny dźwięk, uspokoją płaczące dziecko. W trakcie spaceru warto zabrać ze sobą grzechotkę w postaci misia lub gryzak, będące w pełni bezpieczne dla malucha i skutecznie zajmujące jego uwagę. Do wózka można także zamontować specjalne zabawki interaktywne, które nie tylko rozwijają wyobraźnie dziecka, ale stymulują także jego zmysł wzroku.

Edukacyjne zabawki dla dzieci

W przypadku maluchów, które samodzielnie siadają lub dumnie raczkują po podłodze, warto wyposażyć się w zabawki edukacyjne, które będą korzystnie wpływać na poznawanie kolorów, dźwięków i kształtów przez pociechy. Maty edukacyjne sprawdzą się doskonale w przypadku niemowląt leżących na plecach lub brzuszku, nie ograniczając przy tym ich swobody ruchów. Dla nieco starszych dzieci doskonałym rozwiązaniem będą puzzle piankowe, które nie tylko będą łagodzić ból w trakcie upadku np. w podczas nauki chodzenia, ale również przeprowadzą go przez świat zwierząt, liter i cyfr itp.

 

W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór zabawek od uznanych producentów, m.in.: Akuku, BabyOno czy HENCZ, które zadbają nie tylko o rozrywkę, ale i rozwój malucha. Wybierając zabawki dla niemowlaka lub starszego dziecka, warto korzystać wyłącznie z oferty sprawdzonych marek, których produkty powstały w oparciu o potrzeby określonej grupy wiekowej.

na stronie

Partnerzy