Karmienie

Pora karmienia dziecka może stanowić niemałe wyzwanie, zwłaszcza w przypadku osób, które po raz pierwszy stały się rodzicami. Wiele z nich zastanawia się, jakie akcesoria do karmienia malucha warto zakupić. Należy jednak pamiętać, że potrzeby Twojej pociechy w tej kwestii zmieniają się tak szybko, jak rośnie ono na Waszych oczach. Niemniej, jeśli zdecydowaliście, że po porodzie maluch będzie karmiony mlekiem matki, bez wątpienia warto wyposażyć się w odpowiedni laktator. W sprzedaży dostępne są modele w zestawie z butelką, dzięki czemu możliwe jest naprzemienne i wygodne podawanie pokarmu, bez zaburzania procesu laktacji.

Jeśli natomiast zdecydowaliście się wyłącznie na karmienie butelką, w trakcie kompletowanie wyprawki nie możecie zapomnieć o zakupie odpowiedniego podgrzewacza oraz sterylizatora, które sprawdzą się równie doskonale w domu, jak i w podróży.

Karmienie starszego dziecka

Karmienie nowo narodzonego dziecka może okazać się nie tak dużym wyzwaniem, jak podawanie pokarmu ruchliwemu maluchowi, który z entuzjazmem pragnie poznawać otaczający go świat. W przypadku coraz bardziej aktywnych pociech warto zainwestować w krzesełka do karmienia, które sprawdzą się zarówno w trakcie pory obiadu, jak i zabawy np. kolorowania. W trakcie zakupu należy wybierać jedynie trwałe i bezpieczne dla malucha konstrukcje, które nie sprawiają trudności w czyszczeniu. Poza tym nie możesz zapomnieć o wyborze odpowiedniego śliniaka w formie apaszki czy fartuszka z rękawkami, które uchronią czyste ubranka przed zabrudzeniem.

Wybór odpowiednich akcesoriów do karmienia, których funkcjonalność idzie w parze z przyjemnymi dla oka, bajkowymi wzorami, może skłonić nawet największego niejadka do spożycia przygotowanego posiłku. Zapoznaj się z praktycznymi rozwiązaniami w naszym sklepie, od uznanych producentów m.in. Akuku, Klupś, 4Baby, Baby Design czy BabyOno.

na stronie

Partnerzy