Łóżeczka i kojce

Pojawieniu się na świecie nowego członka rodziny towarzyszy wiele pozytywnych emocji i mnóstwo nowych obowiązków. Nim wpadniemy w wir macierzyńskich zadań, warto przygotować się na przyjęcie małego gościa w domu. Urządzanie pokoju, kompletowanie wyprawki, to najprzyjemniejszy z obowiązków jakie czekają rodziców, chociaż ogrom produktów na rynku, może wywołać "ból głowy". O czym należy pomyśleć w pierwszej kolejności? O łóżeczku dla malucha.

Łóżeczko dla dziecka - jego osobista strefa

W pierwszych dniach, miesiącach dziecko spędza w łóżeczku większość czasu. W pierwszym okresie życia, to sen zajmuje najwięcej miejsca w życiu maluszka, ale kolejne etapy rozwoju - przekręcanie się siadanie, wstawanie, przemieszczanie się odbywają się w osobistej strefie dziecka, czyli łóżeczku. Rolą rodzica jest, by zapewnić maluchowi odpowiednie, bezpieczne warunki dla snu i aktywności.

Jakie wybrać łóżko dziecięce?

Nie kierujmy się tylko względami estetycznymi, są one istotne, ale ważniejsza jest funkcja praktyczna i bezpieczeństwo dla malucha. Wybierajmy tradycyjne łóżeczka dla dzieci z naturalnych surowców. Standardowa wielkość to 120x60 lub 140x70. Do takich bez problemu dokupisz materac. Szczebelkowa konstrukcja chroni malucha przed wypadnięciem, jednocześnie zapewnia wentylację.

Łóżeczko powinno posiadać regulację poziomu wysokości dna, wyjmowane dwa szczebelki lub opuszczany bok. Dobrze, gdy w wyposażeniu znajduje się szuflada na ubranka czy inne akcesoria. Można również pokusić się na model z płozami, co ułatwi usypianie maluszka. Jeśli łóżko dla dziecka ma posłużyć dłużej, warto zakupić model, który posłuży jako dziecięca sofa.

A może model turystyczny?

Jeżeli dużo podróżujemy, warto takowe mieć. Lekka, łatwa do złożenia konstrukcja, sprawdzi się w każdych warunkach, a dodatkowe wyposażenie np. przewijak czy kieszeń są bardzo przydatne. Łóżeczko może pełnić rolę praktycznego kojca, czyli mobilnego łóżeczka dla dziecka, dzięki któremu malucha mamy zawsze w zasięgu wzroku. Łóżeczko turystyczne lub kojec dla dziecka są mebelkami przenośnymi, praktycznymi, ale zachowują cechy produktu bezpiecznego dla malucha.

Łóżeczka dziecięce, turystyczne, kojce a nawet łóżka dla dziecka w wieku szkolnym - wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, są solidnie wykonane i estetyczne. Bogata gama kolorystyczna i zdobnicza daje ogromne możliwości wyboru.

na stronie

Partnerzy