Filtry

Włączone filtry:

  Krzesełka do karmienia

  Wygodne i praktyczne krzesełka do karmienia niemowląt

  Rodzice kilkumiesięcznego dziecka, które z dumą stawia pierwsze kroki i zaczyna siadać samodzielnie, muszą stanąć przed dylematem - jakie krzesełko do karmienia wybrać? Pogoń z łyżką pokarmu za ruchliwym maluchem nie sprzyja ani opiekunom, a tym bardziej ich ukochanym pociechom. Z pomocą przyjdzie z pewnością wielofunkcyjne krzesełko do karmienia, które poza porą posiłku, może okazać się praktycznym, ale przede wszystkim bezpiecznym rozwiązaniem w trakcie zabawy w kolorowanie, czytania książeczek czy układania klocków. Bogaty wybór dostępnych w sprzedaży modeli, może budzić jednak wiele wątpliwości. Czym zatem kierować się w trakcie zakupu krzesełka do karmienia dla niemowląt?

  Z pewnością musimy zwrócić uwagę na powierzchnię blatu lub zdejmowanej tacki, na której swobodnie będzie można postawić talerzyk dla malucha. W tym aspekcie przydatne okażą się nieco podwyższone brzegi, dzięki którym ruchliwe dziecko nie zrzuci jedzenia na podłogę. Innymi ważnymi elementami, determinującymi wybór są: miękkie i łatwe w czyszczeniu siedzisko, regulacja wysokości, a także obecność zabezpieczeń, które uniemożliwiają malcowi opuszczenie krzesełka lub niefortunne wysunięcie się dołem.

  Drewniane czy plastikowe - jakie krzesełko dla niemowląt wybrać?

  Jednym z najczęstszych dylematów zatroskanych rodziców jest rodzaj materiału, z którego wykonane jest krzesełko do karmienia. W sprzedaży dostępne są modele stworzone z drewna lub plastiku, a za każdym z tych rozwiązań przemawiają osobne korzyści. Z pewnością plastikowe krzesełka do karmienia są o wiele praktyczniejszą opcją w kwestii czystości, a dodatkowo pomimo swojej niewielkiej wagi, odznaczają się one dużą wytrzymałością. Z kolei drewniane krzesełka do karmienia to niezwykle solidna i stabilna konstrukcja, która prezentuje się bardzo elegancko w każdym wnętrzu domu.

  Dodatkowo, jeśli myślisz o tym, aby wykorzystywać fotelik do karmienia przez dłuższy okres czasu i do innych celów niż podawanie pokarmu, warto dokładnie przyjrzeć się modelom 2w1 lub 3w1. Te wielofunkcyjne produkty mogą być używane osobno jako krzesełka do karmienia, fotelik lub stoliczek. Pamiętaj jednak, aby wybrane przez Ciebie rozwiązanie łączyło w sobie przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo dla malucha!

  na stronie

  Partnerzy