Poduszki do karmienia

Karmienie piersią jest naturalną czynnością chociaż początki bywają trudne. Już samo ułożenie dziecka do karmienia nie jest proste, bo obolałe ciało, mdlejące ręce, obciążony kręgosłup nie sprzyjają komfortowi karmienia, a często dodatkowo wywołują u karmiącej stres, który wyczuwa także dziecko. Od kilku lat na rynku obecny jest gadżet ułatwiający ułożenie maluszka do karmienia. Są to poduszki do karmienia tzw. rogale lub fasolki. Jeśli nie masz jeszcze takiej poduszki, warto się w taki przedmiot zaopatrzyć.

Poduszka do karmienia – zalety

Kształt poduszki – litera C umożliwia położenie jej na kolanach (wewnętrzną stroną rogala w kierunku brzucha) i ułożenie dziecka wyżej do karmienia (niepotrzebne jest podtrzymywanie maleństwa). Mama może swobodnie się opierać, kręgosłup i przedramiona są odciążone, dzięki takiemu rozwiązaniu nawet trwające kilkadziesiąt minut karmienie nie jest uciążliwe. Poduszki do karmieniaergonomiczne dzięki wypełnieniu mikroperłą styropianową, która dopasowuje się do kształtów ciała. Wypełnienie nie powoduje alergii. Zdejmowany pokrowiec, który można prać (z bawełny dżerseju czy weluru), umożliwia utrzymanie poduszki w czystości.

Poduszki do karmienia, a ciąża

Okazuje się, że rogal do karmienia świetnie się sprawdza jako poduszka stabilizująca w okresie ciąży, kiedy spanie na boku z powodu rosnącego brzuszka bywa kłopotliwe. Komfortowy odpoczynek jest w okresie ciąży bardzo ważny dla przyszłej mamy.

Inne, przydatne zastosowanie poduszki do karmienia

Poduszkę można wykorzystać jako zabezpieczenie przed sturlaniem się dziecka z łóżka lub podpórkę w próbach samodzielnego siedzenia.

Oferowane w naszym sklepie rogale do karmienia są bezpieczne dla mamy i dziecka, funkcjonalne i wygodne, można dobrać ich wielkość w zależności od własnych potrzeb, a ich producenci (Ceba Baby, Matex) cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników.

na stronie

Partnerzy