Kojce dla niemowląt.

Rodzice często stają przed dylematem, co z dostępnych na rynku sprzętów, urządzeń i akcesoriów dla niemowląt i małych dzieci należy kupić, a bez czego można się obejść, czy np. taki kojec dla dziecka - jest potrzebny maluchowi?

Czym jest kojec dla dzieci?

To rodzaj mobilnego miejsca zabawy skrzyżowanego z łóżeczkiem. Celem kojca jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w chwili, gdy nie możemy mieć go cały czas "na oku". Nie oszukujmy się, nie da się pogodzić wyjścia do toalety czy domowych obowiązków typu gotowanie ze 100% opieką nad malcem. W kojcu można zostawić na chwilę samo dziecko lub dzięki zamontowanym kółkom w kojcu postawić sprzęt np. w kuchni i ogarniać obowiązki mając szkraba w pobliżu. Maluch nas widzi, więc nie traci poczucia bezpieczeństwa, a my spokojnie przygotowujemy posiłek lub sprzątamy.

Jak wyglądają kojce niemowlęce?

Niektóre wyglądają jak łóżeczko na kołkach (są to drewniane, szczebelkowe konstrukcje z regulowaną wysokością dna i zwykle 3 wyjmowanymi szczebelkami), inne posiadają boki z przezroczystej siatki i 1 bok z wejściem zamykanym suwakiem. Lżejsze są kojce siatkowe, przez co łatwiej je przemieszczać. Zasada używania oby dwu jest taka sama. Mają być miejscem bezpiecznego przebywania, zabawy, kiedy rodzic musi zając się innymi obowiązkami.

Kojec nie może być miejscem izolacji dziecka

Nie wkładajmy do niego malucha na długie godziny, nie służy to ani poczuciu bezpieczeństwa, ani więziom rodzinnym i rozwojowi społecznemu dziecka. Kojec niemowlęcy przeznaczony jest generalnie dla dziecka od 4 miesiąca i służy najczęściej do roku. Jest miejscem zabawy i ćwiczeń rozwojowych (siadanie, wstawanie, nauka chodzenia), a przy tym jest miejscem bezpiecznym.

Kupując kojec dziecięcy w naszym sklepie zapewnisz maluchowi "bezpieczną przestrzeń", a sobie spokój “ducha”.

Partnerzy