Materace

Komfortowe materace dla dzieci

Rodzice decydując się na zakup pierwszego łóżeczka dla dziecka a później większego łóżka zawsze stają przed tym samym dylematem – jak wybrać materac do łóżka dziecięcego? Podjęcie decyzji jest niezwykle trudne – pamiętajmy, że niemowlę spędza w łóżku sporo czasu – dużo więcej niż osoba dorosła.
Czym wobec tego kierować się przy wyborze materacy do łóżek dla dzieci? Przede wszystkim należy unikać wykorzystywania materaców po starszym rodzeństwie. Użytkowany materac może być zdeformowany i posiadać liczne wgniecenia, które w przyszłości mogą spowodować wady postawy. Materac dla dzieci musi zapewnić dziecku komfortowy i wygodny sen, tak by miał jak najlepsze warunki do wypoczynku. Pamiętajmy, że odpowiednie materace do łóżeczek to przede wszystkim inwestycja w zdrowy rozwój malucha. Mało, kto zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważny wpływ ma materac na kondycję kręgosłupa.

Miękkie materace do łóżka dziecięcego

Materac nie może być ani za twardy ani za miękki. Zbyt twardy będzie uniemożliwiał dziecku przyjęcie odpowiedniej pozycji do spania. Najlepiej, gdy materac dla dzieci i niemowląt dopasowuje się do kształtu jego ciała i przyjmowanej pozycji. Kupując materac do łóżka dziecięcego nie ma konieczności wybierania materaca z różnymi strefami twardości. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany materac jak i pokrowiec – coraz więcej dzieci cierpi na alergie, które również mogą być spowodowane niewłaściwie dobranym materacem.
Najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości materaca dla dzieci i wykorzystania sprawdzonych surowców do jego produkcji są posiadane atesty – atest PZH, EKO-TEX, Bezpieczny dla dziecka bądź pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.
Pamiętaj, że wysokiej jakości materac do łóżeczka zapewni zdrowy sen każdemu maluchowi.

na stronie

Partnerzy