Zdrowie, higiena

Dbanie o zdrowie i higienę niemowlaka w pierwszych miesiącach życia to najważniejsze zadanie każdego troskliwego rodzica, do którego może się on pieczołowicie przygotowywać już w okresie ciąży. Istnieje wiele preparatów oraz akcesoriów, które umożliwiają właściwą pielęgnację noworodka.

Jak przygotować wyprawkę do szpitala? Poza kompletem ciepłych ubranek, nie powinno w niej zabraknąć odpowiednich kosmetyków np. kremu i maści przeciw odparzeniom, pieluch, chusteczek nawilżanych oraz miękkich ręczników. Z kolei odpowiednia higiena niemowlaka w domu nie będzie możliwa bez obecności solidnego i wygodnego przewijaka, zestawu do paznokci, aspiratorów, gruszek i termometrów - zarówno tych, które wskażą na aktualne zdrowie malucha, jak również tych, które podpowiedzą rodzicowi czy przegotowana woda do kąpieli nie jest za gorąca.

Zdrowie i higiena - produkty dla mam

Skompletowanie wyprawki dla noworodka do szpitala to nie jedyne zadanie, które czeka na przyszłych rodziców. Inną, bardzo ważną kwestią jest zakup przydatnych po porodzie kosmetyków i akcesoriów dla kobiet. Aby uniknąć dyskomfortu oraz móc od razu przeciwdziałać niektórym uciążliwym skutkom, warto dokonać zakupów na długo przed wyznaczonym terminem narodzin. Co więc kupić przed porodem dla mamy?

Niezbędne okaże się oczywiście preparaty do pielęgnacji ciała np. oliwki do masażu, specjalne żele pod prysznic czy mleczka regenerujące. Matki karmiące muszą koniecznie wyposażyć się we wkładki laktacyjne oraz silikonowe osłonki na piersi. Dla pełnej wygody należy również zakupić odpowiednią bieliznę oraz poduszki poporodowe, które będą chronić obolałe miejsca przed uciskiem, a także sprawdzą się w trakcie podawania pokarmu.

Zadbanie o zdrowie i higienę dziecka oraz mam jest możliwe, dzięki wykorzystaniu sprawdzonych, bezpiecznych, a także hipoalergicznych produktów. Sprawdź ofertę renomowanych w branży marek, takich jak: Akuku, Baby Ono, Bambino, Bubchen, Matex, Nivea czy NUK.

na stronie

Partnerzy