Ręczniki i okrycia dla dzieci

Ręczniki i okrycia dla dziecka - niezbędniki każdej kąpieli

 

Pierwsza kąpiel dziecka to wyjątkowa chwila, a zarazem nie lada wyzwanie dla młodych rodziców. W kolejnych miesiącach życia może się ona okazać dla malucha również doskonałą zabawą. Bez względu na wiek pociechy, warto zadbać o zakup odpowiedniego ręcznika lub okrycia kąpielowego. To równie istotne elementy wyprawki co np. kosmetyki pielęgnacyjne, gdyż są one odpowiedzialne za właściwe osuszenie i ogrzanie skóry dziecka.

 

W przypadku niemowlaków należy obowiązkowo postawić na zakup kąpielowego ręcznika z kapturkiem. Te ciepłe i przytulne okrycia chronią przed wyziębieniem, zapewniając jednocześnie odpowiednią termoregulację oraz komfort. Wszyty w jednym z narożników kapturek zabezpiecza prawidłowo główkę maluszka. W naszej ofercie znajdziesz tego typu okrycia kąpielowe m.in. od marki Ceba BabyAkuku czy Matex.

 

Okrycie kąpielowe - z jakiego materiału?

 

Skóra dziecka, zwłaszcza w wieku niemowlęcym, jest bardzo wrażliwa, dlatego wybór odpowiedniego okrycia kąpielowego powinien być podyktowany przede wszystkim rodzajem materiału. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup ręczników z bawełny frotte, która odznacza się nie tylko wyjątkową miękkością w trakcie dotyku, ale jednocześnie bardzo szybko absorbuje wodę. W efekcie maluszek po wyjściu z wody nie odczuje tak silnie zmiany temperatury. Innym dobrym rozwiązaniem jest zakup okrycia kąpielowego, które od wewnętrznej strony wykonany jest z bawełny frotte, natomiast od zewnętrznej np. z polaru.

 

W naszej ofercie znajdziesz m.in. wysokiej jakości ręczniki od Albero Mio, które wykonane zostały z bardzo chłonnej termofroty. Materiał ten jest przyjemny w dotyku i nie powoduje podrażnień na wrażliwej skórze dziecka. Oferujemy również bogaty wybór okryć kąpielowych wykonanych z włókien bambusowych. Poza właściwościami termoregulacyjnymi oraz absorpcyjnymi wodę, są one hipoalergicznym i antybakteryjnym rozwiązaniem. Z kolei odczuwalna w kontakcie z tym materiałem miękkość porównywalna jest z jedwabiem.

na stronie

Partnerzy