Stoliki i krzesełka dla dzieci

Stolik i krzesełko - podstawa do zabawy i nauki

Każdy maluch potrzebuje przestrzeni do zabawy, swojego miejsca, w którym będzie mógł poznawać i odkrywać nowe rzeczy, rozwijać umiejętności manualne i kreatywność. W każdym pokoju kilkulatka powinny znaleźć się stolik i krzesełko dziecięce. Pozwolą one Twojemu dziecku w komfortowych warunkach rysować, kolorować obrazki, układać puzzle i klocki. Rysowanie na podłodze wymusza na dziecku przyjmowanie niewłaściwej pozycji, co jest przyczyną rozwoju wad postawy, a nawet bólu kręgosłupa, szczególnie w odcinku szyjnym. Proponujemy więc stolik dziecięcy z krzesełkiem w bardzo ciekawych wariantach kolorystycznych, pasujące zarówno do bajkowego świata dziewczynki, jak i kosmicznego pokoju chłopca.

Pierwszy stoliczek i krzesełko dla dziecka

Wielkość i wysokość stolika oraz krzesełka powinny być dopasowane do wzrostu dziecka. Dla kilkulatka najlepszym wyborem będzie stolik o wysokości ok. 50 cm i krzesełko dopasowane do niego pod względem wysokości, czyli mierzące bez oparcia ok. 28 cm, a z oparciem o ok. 10 cm więcej. Dlatego warto wybrać zestaw – masz dzięki niemu pewność, że oba elementy idealnie do siebie pasują. Stolik dziecięcy plastikowy musi mieć też blat o odpowiedniej wielkości, żeby dziecko miało dużo miejsca i mogło bez żadnych ograniczeń rozłożyć wszystkie swoje kredki, flamastry oraz farby.

Wielofunkcyjny stolik dziecięcy

A co powiesz na stolik dziecięcy wielofunkcyjny, z dwustronnym blatem? Gładka strona idealnie sprawdzi się do pisania, malowania, rysowania i przeglądania książeczek, natomiast po drugiej stronie znajdują się specjalne plansze do układania klocków LEGO. Dziecko może tworzyć kreatywne budowle i wysokie wieże. Pod blatem powinien też znajdować się schowek na kredki, flamastry lub klocki.

Partnerzy