Gniazdka, kokony niemowlęce

Czy warto zakupić gniazdko niemowlęce dla swojego dziecka?

 

Dziewięć miesięcy oczekiwania na upragnione dziecko to zarazem okres wzmożonych przygotowań. Dobrze skompletowana wyprawka pozwoli zatroskanym rodzicom odpowiednio zadbać o pielęgnację i bezpieczeństwo swojej pociechy. Jednym z jej elementów powinno być gniazdko niemowlęce, które zapewni dziecku odpowiedni komfort w trakcie snu. W pierwszych miesiącach życia malucha rodzice powinni stworzyć dla niego warunki odpowiednie do właściwego odpoczynku. W kokonie niemowlęcym dziecko poczuje się jak w brzuchu mamy, po czym spokojnie zaśnie.

 

Poza tym ta przytulna przestrzeń, otoczona z każdej strony miękkimi brzegami, będzie skutecznie chronić malucha przed niefortunnym wyturalniem. Bezpieczne gniazdko okaże się więc niezawodne, gdy szkrab podejmie próbę poszukiwania mamy, która na chwilę zniknie mu z pola widzenia lub gdy w trakcie snu o stawianiu pierwszych kroków, zacznie energicznie ruszać nóżkami. Ponadto ograniczona wokół niego przestrzeń wpłynie na szybszą adaptację nowego otoczenia. Kokon niemowlęcy może z powodzeniem być umieszczony w łóżeczku dziecięcym, na łóżku rodziców, jak również wykorzystywany w formie leżaka na podłodze lub stosowany w trakcie pierwszych podróży.

 

Kokon niemowlęcy - jaki wybrać?

 

W trakcie wyboru tego elementu wyprawki rodzice muszą zwrócić szczególną uwagę na jakość tkanin oraz wypełnienia, które zostały wykorzystane do produkcji gniazdka. Powinny one nie podrażniać wrażliwej skóry malucha, a także gwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza, zwiększając tym samym komfort termiczny. W naszej ofercie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkty od uznanych producentów, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa jak np. gniazdka Matex.

 

Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność danego rozwiązania. Dla przykładu wybrane kokony Albero Mio zostały wyposażone w specjalny sznureczek, który umożliwia regulację poziomu ścisku boku. Pozwala to na dostosowanie przestrzeni do wieku czy ruchliwości maluszka. Poza tym warto sprawdzić, czy spód kokonu został odpowiednio usztywniony, a także, czy istnieje możliwość jego wyprania. Rodzice, którzy pragną zapewnić swoim dzieciom odpowiedni komfort w trakcie podróży, powinni także wybrać produkty ze specjalnym uchwytem, ułatwiającym przenoszenie. Tego typu rozwiązanie jest dostępne w naszej ofercie m.in. w gniazdkach Albero Mio.

na stronie

Partnerzy