Jak praktycznie urządzić pokój dla dziecka?

Opublikowane przez     09/28/2018 08:55:31    0 Komentarze
Jak praktycznie urządzić pokój dla dziecka?

Okres przygotowań do narodzin dziecka w znacznej części obejmuje skompletowanie wyprawki oraz wyposażenie pokoju dla malucha. Wnętrze to okaże się najbardziej dynamicznym pomieszczeniem w domu, gdyż będzie się ono zmieniać równocześnie z jego właścicielem. Zatem, jak praktycznie urządzić pokój dla dziecka, aby zarówno dla malucha, jak i rodziców, stało się komfortowym i praktycznym miejscem?

Pokój dziecięcy - jaki kolor ścian?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to intensywny czas zakupów: ubranek, pluszaków, niezbędnych akcesoriów - a wszystkie one w intensywnych, wielobarwnych odcieniach, które doskonale stymulują zmysł wzroku malucha. Niemniej jednak, w przypadku ścian warto stawiać na ponadczasową biel lub jasne kolory pastelowe.

Po pierwsze, dlatego, że odznaczają się one dużym potencjałem aranżacyjnym, dzięki czemu bez problemu można do nich dobrać dodatki o rozmaitych barwach, wzorach i fakturach. Ponadto ściany w jasnym odcieniu można w przyszłości łatwo przemalować, a tym samym dostosować do wieku i preferencji dziecka. Po trzecie taka paleta kolorów wpływa relaksująco i wyciszająco, co jest szczególnie istotne w przypadku nowonarodzonego dziecka. Białe lub pastelowe ściany są również najlepszą odpowiedzią na pytania rodziców: jak optycznie powiększyć pokój dziecięcy?

Aranżacja pokoju dziecięcego - jak urządzić

Jakie meble?

Po wyborze koloru ścian, czas przystąpić do wyboru funkcjonalnych i wygodnych mebli. Aranżację pokoju dziecięcego można rozpocząć od wyboru odpowiedniego łóżeczka, najlepiej wykonanego z drewna, wyposażonego w pionowe szczebelki i koniecznie w możliwość regulowania wysokości.

Innym bardzo ważnym elementem jest przewijak, który dla komfortu rodzica powinien być zamontowany na wysokości około 85-95 cm. Niektóre zestawy, np. kolekcja Klupś Sophie, ma dostępne nakładki pod przewijak, montowane na komodę, dzięki czemu opiekun zawsze ma czyste ubranka i preparaty pielęgnacyjne pod ręką.

Kolejnym bardzo ważnym elementem są meble do przechowywania różnych rzeczy: pościeli, pieluszek, garderoby czy rozmaitych kosmetyków. Poza wspomnianą komodą, z pewnością warto zainwestować w dwudrzwiową szafę, a nawet regał, który w wieku niemowlęcym przyda się do postawienie pojemników i pudełek z różnymi akcesoriami, z kolei później pomieści wszystkie książeczki czy ulubione pluszaki.

Rodzice, którzy w okresie ciąży nie chcą znać płci dziecka, z pewnością muszą postawić na uniwersalne rozwiązania. Doskonałym wyborem są białe meble dziecięce, które podobnie jak w przypadku koloru ścian, wytwarzają atmosferę bezpieczeństwa oraz komponują się doskonale z dodatkami w różnych kolorach i wzorach. W efekcie rodzice, którzy pragną mieć niespodziankę względem płci, po narodzinach dziecka, za pomocą różnych dekoracji, będą mogli bez problemu spersonalizować wnętrze.

Doskonałym rozwiązaniem jest zakup zestawu mebli dziecięcych z jednej kolekcji, które zawierają wszystkie niezbędne elementy, harmonijnie współgrające ze sobą pod względem estetycznym. Należy jednak pamiętać, że bardzo ważnym czynnikiem determinującym wybór jest materiał, z którego produkty zostały wykonane.

W przypadku aranżacji pokoju dziecka, należy stawiać na solidne konstrukcje, które nie będą zagrażać bezpieczeństwu np. raczkującego malucha. Warto, aby były one wykonane z naturalnego drewna oraz pokryte nieszkodliwymi, ekologicznymi farbami np. jak kolekcja Klupś Leon.

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć zabawek

Jakie zabawki do pokoju dziecka?

Zabawki, poza funkcją rozrywkową, odgrywają bardzo istotną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Przy czym ich rodzaj powinien być dostosowany do wieku malucha. W pierwszych miesiącach życia, warto postawić na wielobarwne karuzele z pluszakami, montowane nad łóżeczkiem, a w kolejnych na maty edukacyjne, rozwijające m.in. zdolności motoryczne i kreatywność pociechy.

Aranżacja pokoju dziecka stanowi nie lada wyzwanie dla młodych rodziców, a jego sprawna realizacja przekłada się nie tylko na komfort maluszka, ale i jego opiekunów.

Partnerzy