Jak wybrać krzesełko do karmienia - czyli bobas przy stole

Opublikowane przez     12/03/2018 12:44:19    0 Komentarze
Jak wybrać krzesełko do karmienia - czyli bobas przy stole

Karmienie dziecka może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza w przypadku energicznego malucha lub świeżo upieczonych rodziców. Spożywanie pokarmu musi odbywać się w atmosferze spokoju i już od pierwszych miesięcy życia powinno być kojarzone z czymś przyjemnym. Skutecznym rozwiązaniem jest zakup krzesełka do karmienia, które umożliwia bobasowi uczestniczenie we wspólnych posiłkach z rodziną przy stole. Na co warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru tego praktycznego mebla?

Krzesełko do karmienia - jaki materiał?

Krzesełka do karmienia mogą okazać się niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, nie tylko w trakcie podawania pokarmu, ale również podczas zabawy. Dlatego w doborze odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na jakość wykonania i rodzaj wykorzystanego materiału, gdyż te dwa czynniki mają wpływ na jego żywotność.

Solidnym rozwiązaniem są drewniane krzesełka do karmienia, które odznaczają się stabilną konstrukcją, a przy tym swoją estetyką idealnie wpasowują się w aranżacje wnętrz. Najczęściej posiadają także opcję rozkładania, dzięki czemu w jednej chwili zamieniają się w stolik i krzesełko, czyli idealne miejsce do zabawy dla starszego malucha. Dobrym przykładem takiego krzesełka do karmienia 2 w 1 są produkty od producenta Klupś, tworzone z naturalnego drewna i bez użycia szkodliwych farb czy lakierów. Ponadto modele marki odznaczają się opływowymi kształtami, bez obecności ostrych krawędzi oraz wyposażone zostały w wytrzymałe pasy lub szelki, dzięki czemu każdy rodzic może być spokojny o bezpieczeństwo swojej pociechy.

Innym popularnym materiałem do produkcji tego typu krzesełek jest plastik. Jego niekwestionowaną zaletą jest łatwość czyszczenia zabrudzeń, które często pojawiają się w trakcie karmienia niemowlaka czy zabawy malucha w kolorowanki. W tym wypadku należy wybierać wyłącznie modele wykonane z bezpiecznych materiałów, które będą nieszkodliwe dla zdrowia oraz na tyle wytrzymałe, że stelaż mebla nie ulegnie zniszczeniu. W przypadku plastikowych krzesełek do karmienia, warto sięgnąć po rozwiązania marki Baby Design oraz 4Baby. Modele od tych producentów, poza wytrzymałą konstrukcją, posiadają regulowane oparcia i tackę oraz wyposażone są w kółka z systemem hamowania, które umożliwiają wygodne przestawianie mebla.

Jak wybrać odpowiednie krzesełko do karmienia dla dziecka

Komfortowe siedzisko do karmienia

Aby na widok fotelika do karmienia maluch nie zareagował płaczem, należy wybrać model w którym poczuje się niezwykle komfortowo. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj siedziska, które powinno być odpowiednio miękkie i wyprofilowane, a przy tym nie sprawiać trudności w czyszczeniu. Warto wobec tego sięgać po modele, których materiałowe pokrycie można łatwo zdjąć, a następnie wyprać. Innym rozwiązaniem jest tapicerka z eko-skóry, taka jak np. w krzesełku do karmienia ICON od 4Baby, z której z łatwością można zmyć plamy.

O czym jeszcze należy pamiętać?

W doborze krzesełka do karmienia dla dziecka należy zwrócić uwagę czy zostało one odpowiednio zabezpieczone przed niefortunną ucieczką malucha lub wysunięciem się pociechy dołem. Dlatego tak istotną kwestią jest obecność wspomnianych wcześniej szelek czy pasów. Innym elementem wartym uwagi jest blat, którego wielkość powinna sprzyjać postawieniu talerzyka i kubeczka lub praktyczna tacka - najlepiej zdejmowana i regulowana.

Jeśli rodzicowi zależy, aby zakupiony fotelik do karmienia służył w domu dłużej niż kilka miesięcy, powinien postawić na modele 2w1 lub 3w1, wyróżniające się wysoką funkcjonalnością. Warto zwrócić również uwagę na możliwość regulacji siedziska, które pozwala dostosować jego wysokość do określonego poziomu np. stołu jadalnego czy niższego stolika do kawy.

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów krzesełek do karmienia, dlatego zakup konkretnego modelu powinien być poprzedzony odpowiednim rozeznaniem. W trakcie wyboru należy pamiętać, że powinno ono być zarówno komfortowe i bezpieczne dla maluszka, jak i łatwe do czyszczenia dla rodzica.Krzesełko do karmienia - wybór

Partnerzy