Jak sprawić, by dziecko uwielbiało swój pokój? Podpowiadamy!

   0 Komentarze
Jak sprawić, by dziecko uwielbiało swój pokój? Podpowiadamy!

Dziecięcy pokój to nie jest po prostu kolejne pomieszczenie w domu czy mieszkaniu. To przestrzeń niezwykle ważna dla naszych pociech, w której mogą odkrywać i pielęgnować swoje pasje, beztrosko się bawić, w spokoju uczyć i wypoczywać. Powinny zatem czuć się w nim swobodnie i dobrze, tak aby po prostu z przyjemnością spędzały tam czas. Co zatem zrobić, by uczynić z pokoju dla dziecka prawdziwe królestwo? Mamy na to kilka pomysłów.

Po pierwsze – komfort i bezpieczeństwo w przestrzeni dziecięcej

Do urządzania i meblowania pokoju dziecięcego warto podejść w sposób metodyczny, co pozwoli nam uniknąć chaosu i przypadkowości. Ważne, by stworzyć swego rodzaju bazę, na której będzie można budować cały charakter i styl wnętrza. A co przez tę bazę należy rozumieć? Według nas najważniejszy jest dobór odpowiednich mebli dziecięcych. Oczywiście innego wyposażenia będzie potrzebowało kilkumiesięczne maleństwo, a innego przedszkolak czy nastolatek. Meble dziecięce dla pociech w każdym wieku można znaleźć w ofercie marki Klupś. Warto zwrócić uwagę na zestawy mebli do pokoju dziecięcego – idealnie do siebie dopasowane pod względem stylistycznym i funkcjonalnym. Wybór gotowych kompletów pomaga zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwaniu osobno poszczególnych elementów. Szczególnie godne polecenia są meble drewniane, utrzymane w estetyce skandynawskiej. Są bardzo uniwersalne, więc można do nich bez trudu dopasować najróżniejsze dodatki, odpowiadające gustowi u upodobaniom oraz zainteresowaniom naszych dzieci.

Podział przestrzeni w pokoju dla dziecka

Pokój dziecięcy musi pełnić kilka ról jednocześnie. Jak już wspomnieliśmy, ma być miejscem do nauki, zabawy i wypoczynku. Ważne jest zatem, aby wydzielić w nim odpowiednie strefy. W kąciku wypoczynkowym królować powinno niepodzielnie wygodne łóżko z odpowiednim materacem. Jeśli dziecko lubi spędzać na nim czas również w ciągu dnia, warto nieco uatrakcyjnić jego wygląd, na przykład poprzez zawieszenie baldachimu lub kolorowej girlandy. W kąciku do zabaw nie powinno zabraknąć stolika z krzesełkiem, przy którym maluchy będą mogły rozwijać swoje artystyczne uzdolnienia, ani miękkiego dywanu, zachęcającego do zabaw na podłodze, takich jak choćby układanie klocków czy grania w gry zręcznościowe i planszówki. Strefa do nauki przyda się już przedszkolakom, które bardzo chętnie podejmują różne aktywności ćwiczące logiczne myślenie.

Akcenty dekoracyjne

Choć być może trudno się będzie powstrzymać, by nie urządzić pokoju dla dziecka wedle własnego gustu, to jednak warto skonsultować ze swoją pociechą (oczywiście odpowiednio już dużą), jak wyobraża sobie swoją wymarzoną przestrzeń. Inspiracja ich pasjami i zainteresowaniami powinna być najcenniejszą wskazówką podczas urządzania i planowania tego wyjątkowego wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby skomentować

Partnerzy