Łóżeczko dziecięce – z baldachimem czy bez?

   0 Komentarze
Łóżeczko dziecięce – z baldachimem czy bez?

Dziecięce łóżeczka z baldachimem cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Stanowią one bez wątpienia bardzo ciekawy element wyposażenia i charakteryzują się dużą dekoracyjnością. Na tym jednak ich zalety się nie kończą.

Łóżeczka z baldachimem – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Kiedy myślimy o urządzaniu dziecięcego pokoju, wyobrażamy sobie przestrzeń przyjazną, ciepłą, przytulną i taką, w której maluch czuje się dobrze i bezpiecznie i gdzie może snuć marzenia, odkrywać siebie i swoje zainteresowania. A jak można stworzyć taki charakter wnętrza? Właśnie dzięki umiejętnie dobranym dodatkom i ozdobom. Baldachim zawieszony nad łóżkiem to dla dzieci niebywała atrakcja. Podczas zasypiania pozwala „ukryć się” przed całym światem i stworzyć bezpieczny, intymny kącik. Można go urozmaicić zawieszając na baldachimem albo mocując w okolicach łóżka kolorowe girlandy, subtelne oświetlenie typu cotton balls albo ustawiając przy nocnym stoliku lampkę w kształcie zwierzątek. Trzeba pamiętać, że dla dzieci łóżko to nie tylko miejsce odpoczynku. Maluchy chętnie spędzają w nim czas także w ciagu dnia, a łóżeczko z baldachimem to wymarzona „baza”. Może zamienić się w namiot, zamek, tajny schron, prom kosmiczny i wiele innych, tajemnych miejsc. Możliwości wykorzystania baldachimu jako elementu zabawy jest nieskończenie wiele. Dzięki niemu fantazja i kreatywność naszych pociech będą pracować na najwyższych obrotach.

A co mówią przeciwnicy baldachimów w łóżeczkach dziecięcych?

Oczywiście nie brakuje głosów sceptycznych wobec łóżeczek dziecięcych z baldachimami. Przeciwnicy tego rozwiązania wskazują na to, że baldachimy zbierają mnóstwo kurzu, a przez to mogą negatywnie wpływać na zdrowie i komfort snu najmłodszych. Otóż nic bardziej mylnego. Jeśli już wysuwamy takie argumenty, to okazuje się, że jest wprost przeciwnie – materiał, z którego wykonane są baldachimy, stanowi niejako dodatkową tarczę przeciwkurzową. Jeśli baldachim jest regularnie prany i czyszczony, to nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla naszych pociech. Co więcej, w dobrze oświetlonym pokoju, do którego wpada sposób światła naturalnego, łóżko z baldachimem może pomóc w wydłużeniu snu dziecka, ponieważ nie będą go wybudzać wdzierające się przez okno promienie słoneczne. Stanowią tez swoista barierę akustyczną, jeśli baldachim wykonany jest z mięsistego, grubszego materiału. Jak zatem widać, łóżeczka z baldachimem mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Poza tym, że pięknie wyglądają i pozwalają maluchom się wyciszyć i uspokoić przed snem, to jeszcze mają szereg walorów praktycznych.

Jeśli więc ktoś zapytałby nas, czy polecamy takie rozwiązanie, to bez wątpienia odpowiedzielibyśmy, że tak! Zwróć uwagę na modele dostępne w naszej ofercie i wybierz rozwiązanie dostosowane do potrzeb swojej pociechy.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby skomentować

Partnerzy