Zdrowy sen dziecka – jak na niego wpłynąć?

   0 Komentarze
Zdrowy sen dziecka – jak na niego wpłynąć?

Na zdrowy sen dziecka wpływ ma naprawdę wiele czynników, począwszy od wieczornej rutyny pielęgnacyjnej i wyciszeniu, a na materacu i łóżeczku skończywszy. To, na czym śpią nasze dzieci, ma ogromny wpływ na ich komfort i prawidłowy rozwój. Warto mieć to na uwadze podczas dobierania elementów wyposażenia pokoju malucha.

Materac idealny dla dziecka

Czy taki istnieje? Oczywiście! Trzeba jedynie wziąć pod uwagę to, by jego właściwości były dopasowane do potrzeb naszych dzieci i etapu rozwoju, w jakim się aktualnie znajdują. O ile dla najmłodszych najbardziej odpowiednie będą materace twarde, dzięki którym mogę rozwijać one swoje zdolności motoryczne, o tyle dla starszych dzieci najlepiej wybierać te o średnim stopniu twardości, bardziej miękkie i lepiej dopasowujące się do naturalnych krzywizn ciała. Jeśli chodzi o pozostałe parametrem to bez wątpienia bardzo istotne jest to, by materace „oddychały” i były przewiewne, tak aby nie osadzała się w nich wilgoć, która jest idealną pożywką dla szkodliwych drobnoustrojów czy pleśni. Ważne jest nie tylko wypełnienie, ale i sama konstrukcja płyt materaca. Godne polecenia są te modele, które posiadają perforację lub specjalne otwory, zapewniające swobodny przepływ powietrza. Poszycie materaca powinno być uszyte z miękkiej, nieuczulający tkaniny, najlepiej z dużą domieszką bawełny.

Łóżeczka dziecięce – co jest ważne przy wyborze?

Materace niemowlęce i dziecięce są chyba najważniejszym elementem mającym znaczenie dla komfortu snu, ale rola łóżek również jest w tym wypadku spora. Wybierając łóżeczko dla dziecka, trzeba upewnić się, że jego budowa i konstrukcja zapewniają całości stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Powinno z pewnością unikać się łóżeczek posiadających ostre kanty, albo – w przypadku niemowląt – zbyt szeroko rozstawionych szczebelków. Piękne, wykonane z najwyższej jakości surowców i przemyślane pod względem budowy łóżeczka dla dzieci ma w swojej ofercie m.in. Marka Klupś. Ich ponadczasowy, stonowany, przyjemny dla oka design oraz dopracowanie pod względem szczegółów sprawiają, że meble Klupś cieszą się zaufaniem i dużym zainteresowaniem wśród młodych rodziców.

Jak jeszcze możemy wpłynąć na zdrowy sen dziecka?

Trudności z zasypianiem dzieci to problem, z którym spotkał się chyba każdy rodzic. Można zrobić wiele, by ułatwić i umilić maluszkom proces zasypiania. Wieczorna rutyna, spokojna kąpiel w wannie, delikatny masaż podczas nakładania kremu czy balsamu do ciała, śpiewanie kołysanek i czytanie książeczek przy lampce dającej przyjemne, ciepłe światło to tylko kilka pomysłów na to, jak wprowadzić maluszka w dobry nastrój w porze snu. Wyciszenie trudnych emocji, czuły dotyk i spokojny głos rodziców mogą zdziałać cuda! Zastosuj nasze rady, by Twoje maleństwo mogło cieszyć się zdrowym, spokojnym snem.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby skomentować

Partnerzy