Łóżeczko 3w1 - czy warto wybrać łóżeczko wielofunkcyjne dla dziecka?

Opublikowane przez     02/08/2020 11:24:35    0 Komentarze
Łóżeczko 3w1 - czy warto wybrać łóżeczko wielofunkcyjne dla dziecka?

Łóżeczko, przewijak, komoda, szuflada… urządzając pokój dla niemowlęcia musisz pamiętać o wyborze wielu sprzętów i mebli. Każde z nich występuje w wielu różnych wariantach, co sprawia, że zakup meblowej wyprawki dla malucha wcale nie jest łatwym zadaniem. Jeśli nie chcesz wybierać tak wielu różnych sprzętów - weź pod uwagę wybór bardzo praktycznego rozwiązania - łóżeczka wielofunkcyjnego typu 3w1.

Łóżeczko 3w1 to mebel łączący trzy, niezbędne w pokoju dziecięcym meble:

  • 1. klasyczne łóżeczko do spania, z regulowanym dnem, które pozwala na dopasowanie wysokości łóżeczka do wieku dziecka,
  • 2. funkcjonalną i pojemną komodę z przewijakiem, dzięki której wszystkie akcesoria, najpotrzebniejsze podczas pielęgnacji dziecka będziesz miała tuż pod ręką,
  • 3. sofę/tapczanik, która sprawdzi się doskonale, gdy Twoje maleństwo podrośnie.

Ponadto, łóżeczko 3w1 najczęściej wyposażone jest w pojemną szufladę na pościel, którą można zamontować tak, by wysuwała się w dowolną stronę.

Zalety łóżeczka 3w1

Pojemna komoda zawsze “pod ręką”

Opieka nad niemowlęciem to wymagające i absorbujące zajęcie. Dlatego tak ważne jest, by miejsce zabawy, snu i codziennej pielęgnacji maluszka było urządzone w możliwie najwygodniejszy sposób. Dzięki dobrze zaplanowanej przestrzeni w pokoju dziecka, czynności takie jak przewijanie czy przebieranie będą łatwiejsze i - przede wszystkim - bezpieczniejsze dla dziecka. Jak zatem dobrze zagospodarować przestrzeń w pokoju niemowlęcia? Najważniejsze, by wszystko co potrzebne jednocześnie było uporządkowane i znajdowało się pod ręką. Dzięki temu nie będziesz musiała odstępować dziecka ani o krok, szczególnie wtedy, gdy je usypiasz lub przewijasz. Mając wszystko w zasięgu ręki unikniesz konieczności sięgnięcia po potrzebne akcesoria gdy dziecko leży na przewijaku lub zasypia. Pojemna komoda, w jaką wyposażone jest łóżeczko 3w1 pozwala na przechowywanie najważniejszych przedmiotów w zasięgu ręki.

Kompaktowa konstrukcja i oszczędność miejsca

Łóżeczko wielofunkcyjne 3w1 to świetne rozwiązanie do małych mieszkań. Dzięki kompaktowej konstrukcji pozwala na przechowywanie wszystkich najważniejszych akcesoriów dziecięcych w jednym miejscu. Jeśli nie masz wystarczająco dużo przestrzeni, by urządzić pokój dla niemowlęcia, łóżeczko 3w1 to strzał w dziesiątkę. Ustawiając je w sypialni wygospodarujesz wygodny i przytulny kącik, bez konieczności wstawiania dodatkowych mebli.

Sofa lub tapczanik - idealna, gdy Twoja pociecha podrośnie

Łóżeczko 3w1 w pierwszych latach życia dziecka dosłownie “rośnie” wraz z dzieckiem. Łóżeczko z wysoko ustawioną dolną płytą jest przeznaczone tylko dla niemowlęcia, które nie przewraca się jeszcze na brzuszek ani nie podnosi. Maluch, który zaczyna raczkować i poruszać się samodzielnie potrzebuje już głębokiego łóżeczka, które zagwarantuje mu bezpieczeństwo podczas snu a jednocześnie pozwoli na pierwsze próby wstawania i podtrzymywania się o szczebelki. Łóżeczko wielofunkcyjne daje również możliwość wyjęcia środkowych szczebelków, dzięki czemu dziecko może samodzielnie wejść do łóżeczka lub z niego wyjść. Kiedy jednak pociecha rośnie, szczebelki przestają być potrzebne. Wtedy bardzo praktyczna okazuje się być funkcja tapczanika lub sofy, stanowiąca pierwsze “dorosłe” łóżko twojej pociechy. Usuwając komodę z przewijakiem i wymieniając lub dodając materacyk zyskujesz wygodne miejsce do spania dla starszego dziecka. Po demontażu przewijaka możesz osobno ustawić również samą komodę.

Estetyka i schludny wygląd

Łóżeczko wielofunkcyjne 3w1 to praktyczny mebel, który łączy w sobie funkcje wszystkich najważniejszych mebli dziecięcych. Nie musisz wybierać wielu mebli i dbać o to, by dobrze prezentowały się razem. Dobrym przykładem solidnie i schludnie wykonanego łóżeczka 3w1 jest łóżeczko Klupś Kompakt 3w1 w modnej bieli oraz w delikatnym odcieniu ecru, połączoną z jesionową okleiną. Dobierz efektowną pościel oraz miękki przewijak, który umieścisz na komodzie i stylowy kącik dla Twojego maleństwa będzie gotowy.

Rada: Pamiętaj, by wybierając prześcieradło do łóżeczka 3w1 zdecydować się na dopasowane do niego akcesoria. Zwróć uwagę, by dobrać pasujący materac, np. materac do łóżeczka kompakt Albero Mio oraz prześcieradło w nietypowych wymiarach: 80x52, 120x80172x80.

Łóżeczko 3w1 to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę użytkowania, oszczędność miejsca, praktyczną organizacji przestrzeni oraz efektowny wygląd. A poza tym, możliwość rozkładania poszczególnych części i możliwość dostosowania mebla do wieku dziecka. Wszystko to sprawia, że łóżeczko 3w1 to świetny produkt, który posłuży Twojej pociesze przez wiele lat.

Partnerzy