Jak wybrać meble dla niemowlaka? Trzy sprzęty must have

Opublikowane przez     11/06/2019 20:23:52    0 Komentarze
Jak wybrać meble dla niemowlaka? Trzy sprzęty must have

Jakie meble dla niemowlaka wybrać?

Pierwsze tygodnie życia dziecka to piękny, ale bardzo wymagający okres dla rodziców. Właśnie dlatego trzeba dobrze się do nich przygotować. Warto zadbać o skompletowanie wszystkich niezbędnych dla maluszka przedmiotów oraz wygodne zorganizowanie przestrzeni. Od czego zacząć kompletowanie meblowej wyprawki dla nowego członka rodziny?

Łóżeczko dla niemowlaka i alternatywne rozwiązania

Zacznij od stworzenia bezpiecznej przestrzeni do spania niemowlęcia. Jako pierwsze na myśl przychodzi klasyczne łóżeczko. To bardzo wszechstronny i uniwersalny mebel. Dzięki regulowanej wysokości i wyjmowanym szczebelkom doskonale sprawdzi się zarówno w pierwszych dniach życia dziecka jak i w następnych miesiącach.

Kołyska lub kosz mojżesza

Dobrą alternatywą dla łóżeczka może być również tzw. kosz mojżesza, który zajmuje znacznie mniej miejsca niż klasyczne łóżeczko. Ciaśniej okala dziecko, dzięki czemu zapewnia mu większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Co więcej, kosze często wyposażone są również w funkcję kołyski, która ułatwia zasypianie. Choć prezentują się pięknie, należy pamiętać, że można korzystać z nich tylko w pierwszych miesiącach życia dziecka. Mimo iż noworodek może bez przeszkód spać w koszu, dobrym pomysłem może być wybór zarówno klasycznego łóżeczka jak i kołyski lub kosza. Łóżeczko zapewni wygodną przestrzeń, a kosz ułatwi zasypianie.

Łóżeczko dostawne

Pamiętaj! Koniecznie zapewnij niemowlęciu bezpieczne miejsce do spania. Spadnie z dzieckiem w jednym łóżku jest bardzo ryzykowne i może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Jeśl jednaki chcesz ułatwić sobie nocne karmienie oraz korzystać z każdej chwili bliskości z dzieckiem, sięgnij po łóżeczko dostawne, które stanowi bezpieczną alternatywę dla spania z dzieckiem.

Wygodny materacyk

Kiedy zdecydujesz się już na dla swojego dziecka, czas na wybór odpowiedniego materaca.Wybierając materac, zwróć uwagę na rozmiar łóżeczka. Materac powinien być idealnie dostosowany do wymiarów mebla. Warto zwrócić uwagę również na jego grubość oraz materiał z jakiego jest wykonany. Materace dla niemowląt muszą zapewniać stabilne podparcie dla kręgosłupa - powinny więc być relatywnie twarde. Wielu producentów w tym celu wypełnia materac warstwą kokosa. Pamiętaj! Większość wysokiej jakości materacy dla niemowląt dopasowuje się do kształtu ciała dziecka, zapewniając mu optymalne podparcie i wygodę. Nawet jeśli wykorzystujesz łóżeczko czy inne meble po starszym dziecku, zdecyduj się na wybór nowego materaca.

Przewijak

Elementem wyposażenia must have jest również przewijak dla niemowlęcia. Nawet jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce w kąciku dla noworodka - nie sposób go pominąć. W zależności od przestrzeni, którą możesz zagospodarować możesz jednak sięgnąć po przewijak miękki lub twardy, które różnią się od siebie konstrukcją i sposobem użytkowania. Przewijaki miękkie układane są na specjalne komody lub półki, a przewijaki twarde - bezpośrednio na łóżeczku. O wadach i zaletach miękkich i twardych przewijaków dla dziecka przeczytasz tutaj.

Partnerzy