FIKI MIKI Materac VERA 120x60x11 antyalergiczny pokrowiec

Produkt dostępny. Wysyłka w 48h.

337,30 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Wysyłka kurierem: 18,00 zł

Odbiór osobisty: Pszczyna

770045


Długość (cm) 120
Szerokość (cm) 60
Wysokość (cm) 11
Materiał Pianka
Producent Fiki Miki

Materac posiada Pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka nr Op-4860-63

Materac dziecięcy VERA antyalergic covers Model: MVHRPUR1 przeznaczony jest do wielokrotnego stosowania u dzieci podczas snu i wypoczynku. Może być używany na całej powierzchni łóżka lub tylko na jej wybranej części.

Wskazania:

 • profilaktyka wad postawy
 • przeciwdziałanie przeciążeniom kręgosłupa- które wiążą się z wymuszoną pozycją ciała podczas snu
 • zapobieganie zaburzeniom snu
 • choroby układu nerwowo-mięśniowego u dzieci, dysfunkcje narządu ruchu

 

Cechy produktu:

 • właściwy przepływ powietrza
 • doskonała sprężystosć i stabilne podparcie ciała
 • odpowiednia twardość umożliwia swobodną zmianę pozycji
 • bezpieczne krawędzie- ułatwiają dzieciom pionizowanie postawy i stawianie pierwszych kroków
 • pokrowiec złożony z kilku warstw, łatwy do utrzymania w czystości
 • wysoka jakość produktu, dzięki czemu jest bardziej odporny na uszkodzenia i zużycie

 

Czy wiesz, że ... ?

Najnowsze standardy leczenia i profilaktyki chorób alergicznych zalecają wielokierunkowe działania, które prowadzą do ograniczenia ekspozycji na alergeny.

Zalecane jest:

 • używanie pościeli antyalergicznej
 • Pranie pościeli, koców, poduszek, pokrowców i pluszowych zabawek w temp. min. 55 °C
 • używanie środków roztoczobójczych
 • wyeliminowanie dywanów

Materac dziecięcy „VERA” Model: MVHRPUR1 został wyposażony w pokrowiec przystosowany do prania w pralce, w temperaturze 60°C.

pralka_pokrowiec_vera-e1498985680996.png

Pokrowiec:

Wykonany został z czterech następujących warstw (konstrukcja 4W)

 • 100% dzianina poliestrowa (2)
 • wykończenie - protektor SANITIZED (1)
 • puszysta włóknina poliestrowa (3)
 • płaska włóknina polipropylenowa (4)

Protektor SANITIZED *) chroni przed roztoczami kurzu domowego i zapobiega powstawaniu pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów powodowanych przez bakterie i grzyby.

Umożliwia długotrwałe zachowanie świeżości pokrowca. Spełnia surowe wymagania. Uzyskał pozytywne wyniki rygorystycznych testów jakości.

Dzianina antyalergic covers z której został wykonany pokrowiec jest dobrze tolerowana przez skórę oraz wolna od substancji szkodliwych.

Konstrukcja pokrowca zapewnia swobodną cyrkulację powietrza i poprawia komfort snu. Chroni wkład materaca przed zabrudzeniami, stałymi zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami. Pokrowiec można w łatwy sposób zdjąć i założyć ponownie po praniu. Pokrowiec przystosowany jest do prania w pralce w temperaturze 60°C, wirowania i suszenia w suszarkach bębnowych.

Materac dziecięcy „VERA” Model: MVHRPUR1 został wyposażony w pokrowiec, który można bardzo łatwo zdjąć i założyć ponownie.

Materac dziecięcy „VERA” Model: MVHRPUR1 został wyposażony w pokrowiec, który można bardzo łatwo zdjąć i założyć ponownie.

Zaleca się używanie wyrobu z zastosowaniem nakładki higienicznej HP1 lub HP2 oraz bawełnianego prześcieradła.

Wypełnienie:

3kk.png

 

Materac dziecięcy VERA, jest dwustronny i składa się z trzech następujących warstw:

1. Czterowarstwowy pokrowiec (konstrukcja 4W)

2. Pianka poliuretanowa typu HR - wysokoelastyczna

3. Pianka poliuretanowa PUR - z poprzecznymi kanałami wentylacyjnymi


Zastosowane do produkcji  pianki spełniają surowe wymagania, a ich wysoką jakość potwierdzają rygorystyczne testy jakości. Konstrukcja materaca dziecięcego „VERA” zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza  oraz odpowiednie i  sprężyste podparcie pleców podczas snu i wypoczynku. Wszystkie surowce użyte do produkcji materaca dziecięcego „VERA” posiadają certyfikat  Oeko-Tex Standard 100.

Pianka poliuretanowa model HR, wysokoelastyczna - Posiada mniej jendolitą strukturę komórkową od standardowej pianki poliuretanowej PUR, oraz odznacza się większą elastycznością. Główne zalety pianki Hr to: doskonała cyrkulacja powietrza, komfort wypoczynku, odporność na rozciąganie i ściskanie, szybkość odzyskiwania swojego pierwotnego kształtu, oraz trwałość materaca, która jest zdecydowanie większa niż w tradycyjnej piance poliuretanowej.

Pianka poliuretanowa od lat stosowana jest jako wypełnienie materacy. Ze względu na grupę wagową i przewidziane wykorzystanie dobierana jest jej gęstość. Im większa gęstość, tym bardziej twardy i wytrzymały materac. Zastosowanie pianki poliuretanowej o właściwych parametrach, pozwala na uzyskanie materaca o doskonałej sprężystości, stabilnych krawędziach i stosunkowo niskiej wadze. Jest to idealne wypełnienie dziecięcych materacy. Pozwala na uzyskanie niskiej ceny końcowej przy zachowaniu komfortu i odpowiedniej trwałości produktu.

Materace Fiki Miki posiadają wyłącznie pianki poliuretanowe o gęstości 18-35 kg/m3 z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100- brak substancji szkodliwych. Pianka poliuretanowa stosowana w materacach Fiki Miki musi obowiązkowo przejść restrykcyjne badania wytrzymałościowe.

Certyfikaty i atesty

Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (nr. Op-4860-63/2016),

Świadectwo Jakości Zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny (H-HŻ-6071-0346/14/C),

Wyrób medyczny kl. I  zgodnym z wymaganiami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotyczącej wyrobów medycznych zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041+A1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocena zgodności wyrobu została przeprowadzona zgodnie z załącznikiem nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

Napisz recenzję

FIKI MIKI Materac VERA 120x60x11 antyalergiczny pokrowiec

FIKI MIKI Materac VERA 120x60x11 antyalergiczny pokrowiec

Napisz recenzję

Produkty powiązane

Partnerzy