FIKI MIKI Materac VERA 140x70x11 antyalergiczny pokrowiec

Produkt dostępny. Wysyłka w 48h.

427,30 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Wysyłka kurierem: 18,00 zł

Odbiór osobisty: Pszczyna

769712


Długość (cm) 140
Szerokość (cm) 70
Wysokość (cm) 11
Materiał Pianka
Producent Fiki Miki

Materac posiada Pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka nr Op-4860-63

Materac dziecięcy „VERA” (Model: MVHRPUR1) antyalergic covers zalecany jest do stosowania na wybranej lub całej powierzchni łóżka, podczas snu i wypoczynku. W normalnych warunkach użytkowania materac przeznaczony jest do wielokrotnego stosowania u dzieci:

Wskazania:

 • profilaktyka wad postawy
 • przeciwdziałanie przeciążeniom kręgosłupa- które wiążą się z wymuszoną pozycją ciała podczas snu
 • zapobieganie zaburzeniom snu
 • choroby układu nerwowo-mięśniowego u dzieci, dysfunkcje narządu ruchu

 

Cechy produktu:

 • właściwy przepływ powietrza
 • doskonała sprężystość i stabilne podparcie ciała
 • odpowiednia twardość umożliwia swobodną zmianę pozycji
 • bezpieczne krawędzie- ułatwiają dzieciom pionizowanie postawy i stawianie pierwszych kroków
 • pokrowiec złożony z kilku warstw, łatwy do utrzymania w czystości
 • wysoka jakość produktu, dzięki czemu jest bardziej odporny na uszkodzenia i zużycie

Czy wiesz, że ... ?

Najnowsze standardy leczenia i profilaktyki chorób alergicznych zalecają wielokierunkowe działania, które prowadzą do ograniczenia ekspozycji na alergeny.

Zalecane jest:

 • używanie pościeli antyalergicznej
 • Pranie pościeli, koców, poduszek, pokrowców i pluszowych zabawek w temp. min. 55 °C
 • używanie środków roztoczobójczych
 • wyeliminowanie dywanów

Materac dziecięcy „VERA” Model: MVHRPUR1 został wyposażony w pokrowiec przystosowany do prania w pralce, w temperaturze 60°C.

pralka_pokrowiec_vera-e1498985680996.png

Pokrowiec:

Wykonany został z czterech następujących warstw (konstrukcja 4W)

 • 100% dzianina poliestrowa (2)
 • wykończenie - protektor SANITIZED (1)
 • puszysta włóknina poliestrowa (3)
 • płaska włóknina polipropylenowa (4)

Protektor SANITIZED *) chroni przed roztoczami kurzu domowego i zapobiega powstawaniu pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów powodowanych przez bakterie i grzyby.

Umożliwia długotrwałe zachowanie świeżości pokrowca. Spełnia surowe wymagania. Uzyskał pozytywne wyniki rygorystycznych testów jakości.

Dzianina antyalergic covers z której został wykonany pokrowiec jest dobrze tolerowana przez skórę oraz wolna od substancji szkodliwych.

Konstrukcja pokrowca zapewnia swobodną cyrkulację powietrza i poprawia komfort snu. Chroni wkład materaca przed zabrudzeniami, stałymi zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami. Pokrowiec można w łatwy sposób zdjąć i założyć ponownie po praniu. Pokrowiec przystosowany jest do prania w pralce w temperaturze 60°C, wirowania i suszenia w suszarkach bębnowych.

Materac dziecięcy „VERA” Model: MVHRPUR1 został wyposażony w pokrowiec, który można bardzo łatwo zdjąć i założyć ponownie.

Materac dziecięcy „VERA” Model: MVHRPUR1 został wyposażony w pokrowiec, który można bardzo łatwo zdjąć i założyć ponownie.

Zaleca się używanie wyrobu z zastosowaniem nakładki higienicznej HP1 lub HP2 oraz bawełnianego prześcieradła.

Wypełnienie:

3kk.png

Materac dziecięcy VERA, jest dwustronny i składa się z trzech następujących warstw:

1. Czterowarstwowy pokrowiec (konstrukcja 4W)

2. Pianka poliuretanowa typu HR - wysokoelastyczna

3. Pianka poliuretanowa PUR - z poprzecznymi kanałami wentylacyjnymi


Zastosowane do produkcji  pianki spełniają surowe wymagania, a ich wysoką jakość potwierdzają rygorystyczne testy jakości. Konstrukcja materaca dziecięcego „VERA” zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza  oraz odpowiednie i  sprężyste podparcie pleców podczas snu i wypoczynku. Wszystkie surowce użyte do produkcji materaca dziecięcego „VERA” posiadają certyfikat  Oeko-Tex Standard 100.

Pianka poliuretanowa model HR, wysokoelastyczna - Posiada mniej jendolitą strukturę komórkową od standardowej pianki poliuretanowej PUR, oraz odznacza się większą elastycznością. Główne zalety pianki Hr to: doskonała cyrkulacja powietrza, komfort wypoczynku, odporność na rozciąganie i ściskanie, szybkość odzyskiwania swojego pierwotnego kształtu, oraz trwałość materaca, która jest zdecydowanie większa niż w tradycyjnej piance poliuretanowej.

Pianka poliuretanowa od lat stosowana jest jako wypełnienie materacy. Ze względu na grupę wagową i przewidziane wykorzystanie dobierana jest jej gęstość. Im większa gęstość, tym bardziej twardy i wytrzymały materac. Zastosowanie pianki poliuretanowej o właściwych parametrach, pozwala na uzyskanie materaca o doskonałej sprężystości, stabilnych krawędziach i stosunkowo niskiej wadze. Jest to idealne wypełnienie dziecięcych materacy. Pozwala na uzyskanie niskiej ceny końcowej przy zachowaniu komfortu i odpowiedniej trwałości produktu.

Materace Fiki Miki posiadają wyłącznie pianki poliuretanowe o gęstości 18-35 kg/m3 z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100- brak substancji szkodliwych. Pianka poliuretanowa stosowana w materacach Fiki Miki musi obowiązkowo przejść restrykcyjne badania wytrzymałościowe.

Certyfikaty i atesty

Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (nr. Op-4860-63/2016),

Świadectwo Jakości Zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny (H-HŻ-6071-0346/14/C),

Wyrób medyczny kl. I  zgodnym z wymaganiami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotyczącej wyrobów medycznych zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041+A1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocena zgodności wyrobu została przeprowadzona zgodnie z załącznikiem nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

Napisz recenzję

FIKI MIKI Materac VERA 140x70x11 antyalergiczny pokrowiec

FIKI MIKI Materac VERA 140x70x11 antyalergiczny pokrowiec

Materac firmy FIKI MIKI model VERA o wymiarach 140x70 MVHRPUR1

Napisz recenzję

Produkty powiązane

Partnerzy