Jaki materac dla niemowlaka? Wybierz najlepszy materac dla dziecka

Opublikowane przez     10/27/2019 22:18:03    0 Komentarze
Jaki materac dla niemowlaka? Wybierz najlepszy materac dla dziecka

Jaki materac dla dziecka wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca dla niemowlaka to nie tylko kwestia wygody Twojej pociechy, lecz przede wszystkim - zdrowia. Łóżeczko jest miejscem, w którym dziecko spędza w wiele godzin w pierwszym okresie swojego życia. Dobrze dobrany materac zapewni dziecku spokojny i zdrowy sen oraz optymalne podparcie dla kręgosłupa. Jaki materac dla niemowalka będzie najlepszy? Podpowiadamy.

Najlepszy materac dla dziecka - jak wybrać?

Wybierając pierwszy materacyk dla dziecka należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Do najważniejszych należą: wypełnienie grubość twardość powierzchni rodzaj pokrowca Odpowiednio dobrany materac zapewnia zdrowe podparcie kręgosłupa dziecka i chroni przed jego przeciążeniem podczas snu. Pozwala również na profilaktykę wad postawy oraz wspomaga prawidłowy rozwój narządów ruchowych. Odpowiednie wypełnienie, prawidłowy przepływ powietrza przez strukturę materaca oraz łatwość utrzymania go w czystości uniemożliwia rozwój bakterii lub pleśni, a co za tym idzie - chroni Twoją pociechę przed rozwojem alergii. Wysokiej jakości materacyk to zatem ważna inwestycja w zdrowie Twojego dziecka.

Z czego powinien być wykonany materac dla niemowlaka?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy. Prezentujemy najpopularniejsze z nich:

Materac kokosowy

Mata z włókna kokosowego, z której wykonywane są popularne materace to sprawdzone, zdrowe i bezpieczne wypełnienie. Dzięki optymalnej twardość stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa dziecka. Ponadto, kokos ma właściwości antybakteryjne, co zapobiega rozwojowi pleśni lub bakterii. To dobry wybór jeśli Twoje dziecko ma predyspozycje do alergii. Materace kokosowe najczęściej uzupełnione są warstwą pianki, lateksu lub gryki. 

Sprawdź nasze materace z kokosem>

Materac lateksowy

Materac lateksowy to nowoczesne rozwiązanie, zapewniające wysoki komfort snu dla dziecka. Wybierając materac lateksowy, sięgnij po produkt wykonany z syntetycznego lateksu. Dzięki właściwościom hypoalergicznym, eliminują rozwój bakterii i nadają się do wykorzystywania już od pierwszych dni życia dziecka. Dzięki twardej powierzchni zapewniają zdrowy sen oraz stabilne podparcie dla kręgosłupa dziecka. Doskonałym rozwiązaniem dla niemowląt są również materace łączące lateks z kokosem, gryką lub pianką.

Zobacz materace lateksowe>

Materac gryczany

Łuska gryczana to ekologiczny i bezpieczne wypełnienie materaca. Dobrze podtrzumuje ciało niemowlęcia podczas snu i zapewnia dobrą wentylację, niemniej jednak, ma swoje wady. Pod wpływem ciepła gryka może wydawać charakterystyczny zapach, który może być nieprzyjemny dla dziecka lub rodziców. Optymalnym wyborem dla zwolenników materacy gryczanych jest połączenie warstwy gryki z kokosem lub lateksem.

Sprawdź materace z gryką w naszym sklepie>

Materac piankowy

Dobrym rozwiązaniem może okazać się również wybór materaca piankowego. Ważne jednak, by sięgnąć po materac z pianki o wysokiej gęstości, dzięki której materac zachowa odpowiednią twardość a jego powierzchnia nie będzie się odkształcać.

Zobacz materace piankowe>

Pokrowiec materaca

Równie istotnym elementem, wpływającym na bezpieczeństwo i komfort użytkowania materaca jest pokrowiec. Powinien być wykonany z przewiewnej, hipoalergicznej tkaniny np. bawełny i wysokiej jakości poliestru. Kluczowa jest również możliwość zdjęcia pokrowca i wyprania go.

Partnerzy